Żywy Różaniec przy parafii Bożego Ciała w Tucholi

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Akualne informacje

Plan nabożeństw  różańcowych dla poszczególnych wspólnot naszej parafii :

*    Osoby  odmawiające  różaniec  siadają  o godz. 17.25 w pierwszej ławce naprzeciwko  ambony, ksiądz rozpoczyna, zapowiada tajemnice i  prowadzi  rozważania.

Czwartek- 1. X.-  Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Piątek- 2.X.- Róża św. Małgorzaty  z  Antiochii

Sobota -3.X.- Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

Niedziela- 4.X.- Nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej

Poniedziałek- 5.X.- Róża św. S. Faustyny Kowalskiej

Wtorek- 6.X.- Róża Matki Bożej Królowej Polski

Środa -7.X.- Róża Matki Bożej Różańcowej

Czwartek- 8.X.- Róża św. Andrzeja Boboli

Piątek-9.X.-Róża św. Joanny Beretty Molla

Sobota- 10.X.- Róża Matki Bożej Pompejańskiej

Niedziela- 11.X.- Róża św. Klary

Poniedziałek- 12.X.- Róża bł. Honorata Koźmińskiego

Wtorek- 13.X.-  Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Środa- 14.X.- Róża św. Ojca Pio

Czwartek-15.X.- Róża Matki Bożej Loretańskiej

Piątek- 16.X.- Róża św. Jadwigi Śląskiej

Sobota- 17.X.-  Kandydaci do bierzmowania

Niedziela- 18.X.- Róża św.  Charbela

Poniedziałek -19.X.- Róża bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

Wtorek-20.X.- Parafialny Zespół Caritas

Środa-21.X.- Róża św. Marii Magdaleny

Czwartek-22.X.- Róża św. Jana Pawła II

Piątek- 23.X.- Róża Pauliny Jaricot

Sobota- 24.X.- Róża bł. Karoliny Kózkówny

Niedziela- 25.X.- Róża św. O. Maksymiliana Kolbe

Poniedziałek- 26.X.- Regionalne Koło p. Radia Maryja

Wtorek- 27.X.- Róża św. Józefa

Środa- 28.X.- Wspólnota Modlitewna

Czwartek- 29.X.- Róża Matki Bożej Szkaplerznej

Piątek- 30.X.- Dziecięca Róża Matki Bożej z Guadelupe

Sobota-31.X.- Ministranci

SERDECZNIE   DZIĘKUJEMY !

 

 

Uwaga ! Tegoroczne spotkanie opłatkowe dla wszystkich  członków Żywego Różańca naszej parafii odbędzie się we wtorek 15 grudnia 2015 r. o godz. 16.30 w stołówce Internatu Technikum Leśnego w Tucholi. Wejście od ul. Pocztowej. Prosimy poszczególne Róże o przyniesienie ze sobą ciast. Zelatorów natomiast prosimy o wpłatę 40 zł. od Róży na rzecz tego spotkania do pani Małgorzaty Obuchowskiej do Biura Parafialnego. Za zebrane pieniądze zakupimy obrusy, sztućce, talerzyki, serwetki, cukier, kawę, herbatę, opłatek, opłacimy fotografa, zaprosimy zespół z koncertem kolęd itp. Każdy z uczestników spotkania otrzyma symboliczny upominek. Serdecznie zapraszamy !

Z  Bożą  pomocą  zakładamy nową  Młodzieżową  Różę  Różańcową  naszej parafii  pod wezwaniem  bł. Chiary  Luce Badano. Jej  inauguracja- jak Bóg da- nastąpi w niedzielę  25 października 2015 r. podczas Mszy św. o godz. 12.00

Chiara Luce Badano urodziła się 29 października 1971 r. we Włoszech, w miejscowości Sassello nieopodal Turynu. Od 1980 r. aktywnie działała w katolickim ruchu Focolari. W 1988 r. lekarze zdiagnozowali u niej  raka kości. pomimo ciężkiej choroby nigdy nie traciła ducha wiary i optymizmu. W sposób heroiczny znosiła swoją chorobę, pomagając jednocześnie wielu młodym powrócić do Boga. Zmarła 7 października 1990 r.- miała wówczas 19 lat. Za jej wstawiennictwem dokonało się wiele nawróceń i cudownych uzdrowień zwłaszcza wśród młodzieży. Papież Benedykt XVI beatyfikował Chiarę 25 września 2010 r. w sanktuarium Matki Bożej Miłości pod Rzymem. Ta 19 – letnia, włoska błogosławiona jest idealną patronką dla współczesnej młodzieży na nasze trudne czasy. Wszyscy, którzy by chcieli wstąpić do tej Róży proszeni są o zapisy w Biurze Parafialnym lub kontakt z ks. Mariuszem; tel: 603298818 – polecamy utworzenie tej Róży szczególnemu wstawiennictwu Matki Bożej Różańcowej.


Podczas Mszy  Świętej o godz. 12.00, w niedzielę  13 września 2015 r. została  zainaugurowana nowa  Młodzieżowa  Róża  Różańcowa  naszej parafii  pod  wezwaniem  św. Ojca Maksymiliana  Marii  Kolbego. Nowi  członkowie  tej  Róży  po  zadeklarowaniu  gotowości  modlitwą  różańcową  uczcili  relikwie św. Maksymiliana  znajdujące się w naszej parafii, następnie  otrzymali  różańce, obrazy  świętego  patrona  oraz książkę   biograficzną  o św. Maksymilianie pt.” Szaleniec Niepokalanej”. Po Mszy Świętej   i wspólnym zdjęciu  pamiątkowym  wszyscy udali się na poczęstunek i spotkanie formacyjne do salki parafialnej. Odtąd Róża św. Maksymiliana  Marii  Kolbego  swój  dzień patronalny  będzie obchodziła zawsze  w liturgiczne  wspomnienie  świętego – 14 sierpnia. W tym dniu będzie zawsze Msza  św. w intencji wszystkich  jej  członków  oraz spotkanie przy kawie w salce. Bardzo  się  cieszymy, że  młodzież  tak  chętnie  podjęła  wezwanie do modlitwy różańcowej. Bóg zapłać Wam !

Skład  nowej  Róży  młodzieżowej :

1. Dorota Gabryel – zelatorka
2. Wojciech Gabryel
3. Jakub Gabryel
4. Krzysztof Smoliński
5. Małgorzata Zakrzewska
6. Przemysław Kiersznicki
7. Damian Karcz
8. Damian Muzioł
9. Agata Kijora
10. Mateusz Danielek
11. Szymon  Danielek
12. Paulina Hennik
13. Martyna Hanczewska
14. Magda Drzycimska
15. Daria Drzycimska
16. Agnieszka Muzolf
17. Klaudia Szykowna
18. Grażyna Giłka
19. Radosław Bujny
20. Mateusz Dorawa

Gratulujemy !


Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.