Żywy Różaniec przy parafii Bożego Ciała w Tucholi

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Nowości

Uwaga:  Pragniemy  stworzyć  nową Różę  Różańcową  pod wezwaniem Świętego  Michała Archanioła. Mogą do niej należeć zarówno kobiety jak i mężczyźni  oraz ludzie młodzi.

W przyszłym roku (2016) w sobotę 9 kwietnia oraz w niedzielę 10 kwietnia nasza parafia będzie przeżywała  peregrynację figury św. Michała Archanioła z Gargano . Dobrze by było, aby 10 kwietnia 2016 r. podczas Mszy św. o godz. 12.00  nastąpiła inauguracja tej Róży. Prosimy wszystkich o pomoc w jej utworzeniu, mamy co prawda jeszcze na to trochę czasu- ale chętnych prosimy już teraz zgłaszać u ks. Mariusza .

W przededniu  liturgicznego wspomnienia św. Małgorzaty z Antiochii Pizydyjskiej -  patronki Tucholi, w niedzielę 19 lipca 2015 r. podczas Mszy św. o godz. 12.00 -

ks. Proboszcz kan. Ireneusz Kalf  zainaugurował  działalność  nowej, żeńskiej Róży  Różańcowej  naszej  parafii  pod  wezwaniemśw. Małgorzaty. Wszystkie jej członkinie  otrzymały  poświęcony dziesiątek różańca świętego oraz  książkę o cudach różańcowych.  Po Mszy św. odbył  się poczęstunek w salce plebanijnej. Nasza parafia  oczekuje na list z Minden w Niemczech w Westwalii, skąd  ma nadejść odpowiedź dotycząca możliwości sprowadzenia relikwii św. Małgorzaty do Tucholi. Mamy nadzieję na pozytywne rozpatrzenie naszej prośby… Od tej pory Róża pod wezwaniem św. Małgorzaty  będzie obchodziła swój dzień patronalny  zawsze  20 lipca.

Skład  osobowy Róży Różańcowej pod wezwaniem św. Małgorzaty:

1. Małgorzata Obuchowska - zelatorka
2. Emilia Grzempa
3. Barbara Bąk
4. Krystyna Szołtun
5. Ewa Majewska
6. Leokadia Gajewska
7. Barbara Szyszka
8. Grażyna Gwizdała
9. Karmelita Słomińska
10. Krystyna Andrearczyk
11. Joanna Wierzyńska
12. Anna Szraiber
13. Joanna Hanczewska
14. Barbara Grzmiel
15. Brygida Drzycimska
16. Grażyna Norak
17. Janina Dullek
18. Krystyna Januszewska
19. Danuta Oleśkiewicz
20. Barbara Luptowska

Róża pod wezwaniem bł. ks. Jerzego Popiełuszki  zorganizowała  w sobotę 20 czerwca pielgrzymkę do Matki Bożej Pocieszenia do Bysławka. Po modlitwach przy figurce nad jeziorem, sprawowana była Msza św., następnie udaliśmy się szlakiem Drogi Krzyżowej  zbudowanej przez śp. ks. Jerzego Woźniaka. Towarzyszyły nam Siostry  Miłosierdzia, które  zaprosiły  nas  również po wszystkim na poczęstunek do klasztoru. W modlitwach oprócz Sióstr wzięła udział okoliczna ludność  oraz woluntariusze ze Świecia. Po pięknie przeżytym na modlitwie dniu zostały miłe wspomnienia.


W niedzielę 17 maja 2015 r. podczas Mszy św. o godz. 12.00 ks. Proboszcz kan. Ireneusz  Kalf  zainaugurował  działalność  nowej, męskiej Róży Różańcowej naszej parafii pod  wezwaniem św. Andrzeja Boboli. Członkowie nowej róży otrzymali pięknie wydane albumy wraz z filmem DVD o św. Andrzeju. Po Mszy świętej odbyło się spotkanie przy kawie i cieście w salce na plebanii. Bardzo się cieszymy z powstania tej męskiej róży, tym bardziej, że nasza parafia posiada relikwie św. Andrzeja Boboli, które podczas Mszy św. uczcili członkowie nowej róży. Gratulujemy odwagi !

Skład osobowy  Róży Różańcowej pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli :

1. Marcin Drewek- zelator
2. Remigiusz Gwizdała
3. Janusz Łącki
4. Wacław Szołtun
5. Tomasz Donarski
6. Piotr Napiątek
7. Andrzej Osiński
8. Wojciech Pawelski
9. Józef Knitter
10. Adam Korthals
11. Tomasz Gac
12. Dariusz Siciński
13. Marek wiśniewski
14. Jan Pijewski
15. Zbigniew Drzycimski
16. Jarosław Szlachcikowski
17. Grzegorz Obuchowski
18. Marek Zienkiewicz
19. Stanisław Wolszlegier
20. Tomasz Borkowski

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.