Żywy Różaniec przy parafii Bożego Ciała w Tucholi

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Najnowsze wiadomości

środę 16 lipca 2014 r. w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej  Szkaplerznej podczas Mszy św. o godz. 18.00  w naszym kościele ks. Prob. Kan. Ireneusz Kalf dokonał  inauguracji  nowej  Róży Różańcowej Matki Bożej Szkaplerznej.

W niedzielę 13 lipca o godz. 17.00 w salce na plebanii odbyło się spotkanie formacyjne, na którym omówiono szczegółowo zasadę funkcjonowania Żywego Różańca. Każdy uczestnik tego spotkania otrzymał  książkę o szkaplerzu i kulcie Matki Bożej z Góry Karmel, a podczas uroczystości ikonę Matki Bożej Szkaplerznej.

Od tej pory coroczne  spotkanie formacyjne i Msza św. w intencji nowej Róży będą w dniu patronalnym 16 lipca ( drugi nasz odpust parafialny).Dziękujemy serdecznie Matce Najświętszej za nową Różę, ks. Proboszczowi za piękną inaugurację a Pani Barbarze Sarnowskiej za ogromny wkład w jej powstanie.

 

Członkowie Róży Różańcowej pod wezwaniem Matki Bożej Szkaplerznej:

1. Elwira Sicińska- zelatorka
2. Patrycja Chylewska
3. Jolanta Szeffs
4. Karolina Biernacka-Zaremba
5. Danuta Brucka
6. Gabriela Kiersznicka
7. Sylwia Kioch
8. Bernadetta Borowa
9. Danuta Tomczyk
10. Irena Lewandowska
11. Justyna Grocka
12. Krystyna Wesołowska
13. Bogumiła Bełdzikowska
14. Iwona Janowicz
15. Dariusz Janowicz
16. Maria Czerwińska
17. Grzegorz Czerwiński
18. Wiesława Rolbiecka
19. Dariusz Rolbiecki
20. Teresa Strojanowska

 

 


Nasza parafia otrzymała relikwie św. Andrzeja Boboli kapłana, patrona Polski. Z tej racji 16 maja 2015 r. ( we wspomnienie liturgiczne)pragniemy z Bożą pomocą utworzyć nową Różę Różańcową naszej parafii pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli- kapłana i męczennika.Wszystkich chętnych już teraz prosimy o zapisy u ks. Mariusza


W niedzielę 4 maja  2014 r. podczas Mszy św. o godz. 12.00 ks. Kan. Ireneusz Kalf dokonał inauguracji nowej ( już 22 ) Róży Różańcowej naszej parafii pod wezwaniem Matki Bożej Loretańskiej.

Każdy z jej członków otrzymał w upominku różaniec w postaci Miserykordyny- jest to opakowanie przypominające lekarstwo w którym znajduje się różaniec, obrazek z Panem Jezusem Miłosiernym i instrukcja obsługi w formie ulotki z opisem zasad stosowania. Miserykordynę bardzo polecał papież Franciszek.

Każdy otrzymał również ciekawą książkę o różańcu autorstwa p. Wincentego Łaszewskiego oraz legitymację Żywego Różańca.

W środę 31 kwietnia o godz. 18.45 na spotkaniu w salce na plebani dokładnie omówiliśmy zasady funkcjonowania Żywego Różańca. Były również świadectwa uzdrowień i nawróceń dokonanych dzięki modlitwie różańcowej.

W niedzielę po inauguracji spotkaliśmy się na miłym poczęstunku w salce, ciesząc się, że dzięki Bożej pomocy powstała w naszej parafii kolejna Róża.


Członkowie   Róży   Różańcowej  Matki Bożej  Loretańskiej

1.    Danuta Kensik- zelatorka
2.    Joanna Wojciechowska
3.    Marlena Nelke
4.    Danuta Połom
5.    Teresa Liegmann
6.    Beata Frysztak
7.    Maria Kuczkowska
8.    Natalia Wiluś
9.    Alina Nakielska
10.    Marzena Nielek
11.    Piotr Nielek
12.    Anna Elison
13.    Barbara Rosentreter
14.    Alina Zakrzewska
15.    Grażyna Wolanowska
16.    Halina Różek
17.    Lidia Włoch
18.    Katarzyna Myk
19.    Agnieszka Kęsik
20.    Krystyna Klunder 

We  wtorek  25 marca w  Święto  Zwiastowania  podczas Mszy św. o godz. 17.00  została zainaugurowana  działalność nowej Róży Różańcowej  Matki Bożej Pompejańskiej. Ten dzień  nie został  wybrany  przypadkowo-  to 30 rocznica zawierzenia świata i Rosji Niepokalanemu Sercu  Maryi według   tajemnicy fatimskiej. Bł. Jan Paweł II dokonał tego aktu na Placu świętego Piotra w Watykanie przed figurą przywiezioną  z Fatimy – dokładnie 25 marca 1984 r. wraz z kolegium kardynalskim. To zawierzenie, jak wyznała później siostra Łucja dos Santos- wizjonerka z Fatimy- uratowało świat  przed  wybuchem  kolejnej  wojny, tym razem nuklearnej.  Wkrótce  po tym akcie zaczęły dokonywać się zmiany  w ZSRR i w Europie Wschodniej.Po Mszy św. odbyło się spotkanie formacyjne przy kawie i cieście w salce na plebani. Bardzo wiele osób z Róży Matki Bożej Pompejańskiej podjęło dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego.
Odtąd  25 marca każdego roku będzie dniem patronalnym dla tej Róży. Wszyscy  członkowie otrzymali ikonę Matki Bożej – Jej Niepokalanego Serca, broszury o nowennie pompejańskiej oraz książkę Wincentego Łaszewskiego pt.: „ Maryja ocali twoje życie”.

Oto członkowie Róży Różańcowej Matki Bożej  Pompejańskiej :  
1.    Sylwia Budzyńska- zelatorka           
2.    Zofia Polaszek
3.    Ewa Kryś
4.    Sławomir Kryś
5.    Maria Hochenzy
6.    Dominika Hochenzy
7.    Danuta Bienias
8.    Dorota Przybylo
9.    Elżbieta Masłowska
10.    Halina Bujny
11.    Krystyna Kowalska
12.    Tadeusz Kowalski
13.    Jadwiga Kufel
14.    Jadwiga Piesik
15.    Agnieszka Kierzkowska
16.    Alicja Jaworska
17.    Irena Domeracka
18.    Natalia Domeracka
19.    Maria Wilkowska
20.    Alicja Jaruszewska

Nasza wspólnota różańcowa nawiązała współpracę z redakcją kwartalnika "Królowa Różańca Świętego" która pragnie napisać artykuł o naszej wspólnocie i nowennie pompejańskiej w Tucholi.


 

 

Nowa  Dziecięca  Róża  Różańcowa  pod  wezwaniem  Matki  Bożej z Lourdes została zainaugurowana  w niedzielę  9  lutego podczas Mszy św. o godz. 10.30. Serdecznie dziękujemy  katechetom  i  dzieciom  za  pomoc w jej  utworzeniu.  Ze  względu  na  trwające ferie zimowe, cztery  osoby  z  tej  Róży  nie mogły osobiście uczestniczyć  w tej uroczystości, jednak  zostały  im  przekazane  wszystkie  informacje  i  pamiątki.   Na  spotkaniu   w salce parafialnej    dzieci   zdecydowały  modlić  się  o nawrócenie grzeszników i  uzdrowienie dla  chorych

( liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes  przypada zawsze 11  lutego – jest to jednocześnie  światowy dzień chorych). Swoją  modlitwą ogarną szczególnie chore dzieci. Każdy  uczestnik  nowej  Róży  otrzymał  na pamiątkę   poświęcony dziesiątek różańca, książeczkę o  różańcu  z rozważaniami  tajemnic na każdy dzień  oraz bardzo piękne  filmy DVD zarówno dokumentalne jak i animowane o Lourdes, przesłaniach  Matki Bożej  i  historii  objawień oraz dwa teledyski religijne dzieci.


To   wspaniałe,  że  wszyscy   członkowie  nowej  Róży  przygotowali się wcześniej przez spowiedź  św. do  niedzielnej  uroczystości, a podczas  Mszy  św. przystąpili  do  Komunii Świętej.


Niesamowite  jest   również   to, że ci, którzy  już należą  do Róży ( Matki Bożej Fatimskiej czy  Matki Bożej z Guadelupe)
sami  szukają  wśród  swoich  rówieśników    ochotników  do nowej Róży- dziękujemy  im  bardzo za  ten   zapał  ewangelizacyjny !

Wszystkim  członkom  Róży Różańcowej Matki Bożej z Lourdes  życzymy  wielu    radości i  wytrwałości  w codziennej   modlitwie  różańcowej. Oto członkowie nowej Róży: Monika Krajkowska, Karol Giłka, Zuzanna Weltrowska, Kaja Kulczyk, Wiktoria Grzeca, Julita Łapka, Oliwia Szklarz, Natalia Pochójka, Agata i Aleksandra Łyczywek, Wiktoria Gliniecka, Amelia Gostomska, Natalia Osowska,  Weronika Wilkiewicz, Klaudia Urbańska, Natalia Masłowska, Klaudia Straszewska, Piotr Masłowski, Eryk Sumionka i Radosław Bujny.  Gratulujemy !

 


 

 

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.