Żywy Różaniec przy parafii Bożego Ciała w Tucholi

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Nowości

 

 

W niedzielę  8 grudnia br. – w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej  Maryi Panny w naszej  parafii  zainaugurowała  swoją  modlitwę nowa Dziecięca Róża Różańcowa  pod wezwaniem Matki Bożej z Guadelupe

( wspomnienie  przypada 12 grudnia)

Miało to miejsce podczas Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 10.30. Jako upominek członkowie tej Róży otrzymali dziesiątek Różańca i  obrazek sprowadzony specjalnie na tą okazję  z sanktuarium Matki Bożej  z  Guadelupe w Meksyku oraz kolorowe foldery o różańcu i słodki upominek ( tym razem z Polski).

 

Członkowie  Róży Różańcowej  Matki Bożej z Guadelupe: :

1.    Bartosz Głowacki
2.    Natalia Glander
3.    Łukasz Szweda
4.    Dominika Hennik
5.    Martyna Grocka
6.    Dominika Tomczyk
7.    Weronika Cemka
8.    Klaudia Talaśka
9.    Karolina Woźniak
10. Wiktoria Gliniecka
11. Nikola Polaszek
12. Oliwia Górka
13. Michalina Skuczyńska
14. Bartosz Depczyński
15. Agnieszka Dul
16. Wiktoria Kosz
17. Klaudia Dąbrowska
18. Eryk Sumionka
19. Karolina Pochójka
20. Adrian Depczyński
21. Bartosz Hennik

 

 


Guadelupe- to miejscowość w Meksyku, gdzie miały miejsca objawienia Matki Bożej w XVI w. – Indianinowi  Juanowi Diego. Znajduje się tam  jedyny w swoim rodzaju obraz Matki Bożej nie namalowany ludzką ręką, na tkaninie, która już dawno powinna ulec rozkładowi, a po dziś dzień  jest świetnie zachowana. Dopiero w XX w. badania mikroskopowe potwierdziły istnienie w źrenicach wizerunku Maryi z XVI w. ukryte obrazy  przedstawiające scenę  tych objawień. Żaden człowiek w XVI w. nie byłby w stanie tego namalować. Co roku ponad 12 milionów pielgrzymów z całego świata nawiedza to miejsce. Pierwsza  pielgrzymka bł. Jana Pawła II była pielgrzymką do Meksyku.

 

Ks. Mariusz otrzymał  relikwie  pierwszego stopnia  św. Ojca Charbela  z Annaya  z Libanu wraz z listem od superiora tamtejszego monasteru maronitów.
Relikwie zawierają  materiały nasączone olejem wydobywającym się z grobu świętego oraz  fragment habitu św. Ojca Charbela  w złotym medaliku. Bardzo się cieszymy z faktu  posiadania tych niezwykłych relikwii, tym bardziej, że  w naszej parafii powstała niedawno Róża Różańcowa pod wezwaniem św. Charbela ( jako pierwsza w naszej diecezji).

 

 


 

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.