Żywy Różaniec przy parafii Bożego Ciała w Tucholi

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Aktualności

Inauguracja  nowej  Róży  Dziecięcej  pod wezwaniem
Matki  Bożej   Fatimskiej:

 

W  niedzielę  13 października  podczas Mszy św. o godz. 10.30 (z udziałem dzieci), ks. kan. Ireneusz  Kalf  dokonał  uroczystej  inauguracji  dziecięcej  Róży  Żywego Różańca  pod  wezwaniem  Matki  Bożej  Fatimskiej. W piątek 11  października  na spotkaniu w salce parafialnej   dzieci zostały zapoznane  z  fatimskim   przesłaniem, ochoczo  podejmując  wezwanie  codziennej  modlitwy  różańcowej w intencji  Ojca Świętego  Franciszka, o pokój w Syrii i na całym  świecie, a także  w intencji nawrócenia grzeszników. Bardzo się  cieszymy, że ta Róża powstała w rocznicę fatimskich objawień, kiedy  papież  Franciszek  zawierzał na Watykanie w Roku Wiary świat  Niepokalanemu Sercu Maryi.

Podczas  inauguracji  każde z dzieci ( było ich 20) otrzymało specjalnie  na tę okazję sprowadzony dziesiątek różańca z  Fatimy, który  ks. Proboszcz  poświęcił  i wręczył   oraz  kolorowe  książeczki  o różańcu,  sposobie jego odmawiania,   z   krótkimi  rozważaniami   poszczególnych  tajemnic  na  każdy  dzień wraz z pięknymi, dużymi obrazkami Matki  Bożej i bł. Jana Pawła II ( był to dzień papieski).

Serdecznie   DZIĘKUJEMY  ks. Proboszczowi   za  życzliwość,  pięknie sprawowaną  liturgię oraz słowa  modlitewnej  zachęty  skierowane do  dzieci, Pani  Barbarze Sarnowskiej wraz z katechetami  za  owocną  i miłą współpracę: „Bóg zapłać”.


Członkowie  Dziecięcej  Róży  Różańcowej   Matki  Bożej  Fatimskiej:


 1. Natalia  Pochójka
 2. Radosław Bujny
 3. Tomasz Smoliński
 4. Eliza Kriegel
 5. Szymon Sulik
 6. Karol Giłka
 7. Eryk Sumionka
 8. Mikołaj Dębicki
 9. Natalia Osowska
 10. Weronika Wilkiewicz
 11. Karolina Łyczywek
 12. Agata Łyczywek
 13. Aleksandra Łyczywek
 14. Maciej  Krygowski
 15. Patryk Dębicki
 16. Dominika Szczepańska
 17. Bartosz Hennik
 18. Marianna Piesio
 19. Klaudia Urbańska
 20. Jakub  Kapanka

Jest to już 16 Róża Różańcowa w naszej parafii.


 

Kochani członkowie Żywego Różańca, zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych Różach. Pamiętajmy o nich w modlitwie różańcowej i podczas listopadowych mszy świętych. Postarajmy się w miarę możliwości nawiedzić również ich groby. Niech Matka Boża będzie dla nich bramą nieba.

 

 


 

Pielgrzymka  autokarowa  Żywego Różańca  naszej Diecezji

w  Roku  Wiary  do  Pelplina

W  sobotę 12 października  2013 r. wyruszyła z naszej parafii autokarowa pielgrzymka z  ks. Mariuszem na  Diecezjalne Spotkanie Żywego Różańca naszej Diecezji w Katedrze Pelplińskiej.

Uczestniczyło  w  niej  ponad 3000 osób, a ks. Biskup Diecezjalny  Ryszard Kasyna przywitał nas  bardzo  ciepłymi słowami: ”Witam serdecznie najpiękniejszą, najwierniejszą  i  najbardziej  rozmodloną  cząstkę Kościoła”

Eucharystię  poprzedziła  piękna  medytacja  Maryjna. Ks. Biskup Ryszard w swojej homilii  nawiązał do priorytetowej  roli Różańca Świętego  w dzisiejszym świecie, przywołał wspaniałe przykłady z historii naszego narodu, wezwał do właściwej hierarchii  wartości. Ks. Biskup Wiesław Śmigiel  poprowadził  różaniec  wraz  z ciekawymi rozważaniami, by na końcu  wraz z wszystkimi zawierzyć Diecezje Matce Bożej.  W autokarze towarzyszył nam śpiew „Godzinek”, pieśni  Maryjne, wiadomości   o różańcu i o historii Pelplina i katedry oraz  bieżące  sprawy. Wróciliśmy  umocnieni duchowo.

Zapraszamy  wszystkie  dzieci  na różaniec  w  Tygodniu  Misyjnym

Od poniedziałku 21 października do piątku 25 października 2013 r.

 • godz. 17.00  w kościele Bożego Ciała w Tucholi:

Codziennie  od poniedziałku do piątku  będziemy się modlili dziesiątką  różańca za poszczególne kontynenty świata i za misjonarzy. Zawsze będzie  śpiew, krótkie słowo o misjach i  kontynencie za który się modlimy, dziesiątek różańca i rozdanie obrazków.

Pośród tych, którzy będą najgorliwsi  i wytrwają przez  pięć dni na wspólnej modlitwie, w piątek rozlosujemy  nagrody !!!

Kolor czerwony - Ameryka

Kolor zielony - Afryka

Kolor biały - Europa

Kolor żółty - Azja

Kolor niebieski - Australia

 


 

 

 

Nabożeństwa Fatimskie w naszej parafii.

 

W tym roku były wyjątkowo uroczyste w naszej parafii, między innymi z inscenizacją pastuszków fatimskich wraz z owieczką, w październiku zawierzyliśmy całą parafię Matce Bożej odmawiając różaniec wraz z młodzieżą z KSM-u w różnych językach. Dziękujemy serdecznie wszystkim za udział w tych nabożeństwach i czynne zaangażowanie.

 


 

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.