Żywy Różaniec przy parafii Bożego Ciała w Tucholi

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Róza św. Joanny Beretty Molli

W liturgiczne wspomnienie św. Joanny Beretty Molli - w niedzielę 28 kwietnia 2013 r. powstała w naszej  parafii nowa Róża Różańcowa  pod jej wezwaniem. Uroczystej inauguracji  tej  wspólnoty dokonał ks. Proboszcz kan. Ireneusz Kalf  podczas Mszy św. o godz. 9.00. Kościół  był pięknie udekorowany  kwiatami, na ołtarzu podczas  każdej  Mszy św. zostały wystawione relikwie św. Joanny, a jej postać widniała na banerze  wykonanym okolicznościowo na tę uroczystość. Podczas swojego kazania ks. Mariusz nawiązał do życiorysu św. Joanny, po czym nastąpiło przyjęcie nowych członków Róży przez ks. Kanonika , uczczenie relikwii  i wręczenie legitymacji oraz upominków- książek z biografią świętej.

Po  Mszy św. wszyscy udaliśmy się do salki na poczęstunek, a o godz. 15.00 na koronkę do Bożego Miłosierdzia, która była w naszym kościele odprawiona w intencji wszystkich obrońców życia i małżeństw borykających się z poczęciem dziecka, a także w intencji  matek oczekujących potomstwa. Modlitwie towarzyszyła adoracja podczas której posługę muzyczną pełniła młodzież z KSM-u, następnie  indywidualne uczczenie relikwii św. Joanny na ołtarzu i specjalne błogosławieństwo, w którym uczestniczyło ponad 50 osób. Na koniec został wyświetlony film o św. Joannie - jako  patronce wszystkich stojących na straży poczętego życia. Po wyjściu z kościoła były rozdawane kolorowe gazetki Polskiego Stowarzyszenia Obrońców  Życia na temat skutków aborcji, prawda o in-vitro i naprotechnologii. Można śmiało powiedzieć, że św. Joanna przyczyniła się do tego, że wielu ludzi w naszej parafii zaczęło inaczej postrzegać  dar macierzyństwa, który prowadzić może do świętości.

Członkowie  Róży  Różańcowej  św. Joanny Beretty Molli:

 1. Alicja Kujawa-    zelatorka
 2. Cecylia Babińska
 3. Mariusz Babiński
 4. Beata Bośko
 5. Barbara Cendrowska
 6. Edward Cendrowski
 7. Edward Cyglewski
 8. Lucyna Chylewska
 9. Anna Drewek
 10. Jolanta Dull
 11. Genowefa Hoppe
 12. Henryk Klunder
 13. Leokadia Kochanek
 14. Beata Melnyczek
 15. Paweł Obuchowski
 16. Jolanta Okonek
 17. Beata Sulik
 18. Danuta Sumionka
 19. Janina Wiśniewska
 20. Maria Zakryś

 

Ciekawe kiedy i pod czyim patronatem powstanie w naszej parafii kolejna Róża Różańcowa?

 

Zapraszamy serdecznie wszystkie Róże na nabożeństwo Fatimskie w najbliższy poniedziałek 13.05.2013 po Mszy Świętej wieczornej o godzinie 18:00. Tym razem oprócz różańca i procesji wokół kościoła, inscenizacja dzieci fatimskich z żywymi owieczkami.

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.