Żywy Różaniec przy parafii Bożego Ciała w Tucholi

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Róża Różańcowa pod wezwaniem świętego Ojca Pio.


W niedzielę 23 września  br. podczas Mszy św. o godz. 9.00  ks. kan. Ireneusz Kalf dokonał  uroczystej  inauguracji nowej  Róży Różańcowej naszej parafii pod wezwaniem św. Ojca Pio. Jest naszą wielką radością- wspomniał ks. Proboszcz-,że powstała ona akurat w liturgiczne wspomnienie św. Ojca Pio.
Po Komunii Świętej miał miejsce dialog liturgiczny, w którym wszyscy nowi członkowie wyrazili chęć  gotowości do modlitwy różańcowej w intencjach Kościoła, Ojca św., naszej Ojczyzny, parafii  i całego świata.  Następnie każdy uczcił relikwie św. Ojca Pio i otrzymał legitymację  Róży Różańcowej wraz z książeczką o Żywym Różańcu, jego założycielce, celach jego istnienia i zasadach działania oraz obrazek ze św. Ojcem Pio , specjalnie z tej okazji sprowadzony z San Giovani Rottondo. Po wspólnym zdjęciu w kościele, cała wspólnota udała się do salki na poczęstunek, podczas którego ks. Mariusz przybliżył nam życiorys św. Ojca Pio.  Dziękujemy Panu Bogu za Mszę św. w naszej intencji w tym dniu sprawowaną i  za dar różańca świętego, przez który pragniemy bardziej uczcić i naśladować Matkę Bożą w naszym życiu.


Nowa  Róża Różańcowa naszej parafii  pod wezwaniem św. Ojca Pio   
Wspomnienie św. Ojca Pio- niedziela 23 września 2012 r.
Uroczysta inauguracja na Mszy św. o godz. 9.00

1.    Sylwia Piesik- zelatorka
2.    Krystyna Kowalska
3.    Wojciech Drewek
4.    Alicja Szwoch
5.    Teresa Szyngwelska
6.    Maria Osowska
7.    Benedykta Śpica
8.    Maria Ziółkowska
9.    Bogdan Łącki
10.    Irena Arabasz
11.    Hanna Sarnowska- Chirek
12.    Jadwiga Janowicz
13.    Barbara Gierszewska
14.    Teresa Malińska
15.    Elżbieta Kielbratowska
16.    Teresa Lewandowska
17.    Katarzyna Paczyńska
18.    Teresa Grabowicz
19.    Edyta Kanarska
20.    Lidia DetmannDedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.